26.12.2018
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi 2018'e katıldı

Para Dergisi ve Turkuaz Medya tarafından 25 Aralık 2018 Salı günü düzenlenen Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi 2018’de, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuşma yaptı.

İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşen zirveye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben katılım sağladı.

Zirvede konuşan T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu "Yeni nesillerimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi girişimcilik kavramı doğrultusunda yetiştirmek, bakanlık olarak önemli görevlerimizden biridir." dedi.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, ekonomilerin gelişimi yolunda girişimciliğin özendirilmesi gerektiğini vurguladı. "İnsanoğlu daima daha iyiyi, güzeli ve doğruyu bulmaya çalışır." ifadelerini kullanan Kasapoğlu, "Teknolojide bütün yenilikler, bilimsel gelişmeler, hayatımızı kolaylaştıran icatlar, hep bu arayışın sonucudur. Girişimcilik ruhu ülkelerin gelişimini hızlandırır. Yeni nesillerimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi girişimcilik kavramı doğrultusunda yetiştirmek, bakanlık olarak önemli görevlerimizden biridir." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin yükselen bir güç olduğunu dile getiren Kasapoğlu, "Küresel oyuncuları bu bağlamda bozduğumuz, birilerini rahatsız ettiğimiz bir gerçek. Elhamdülillah milletimizin büyük desteğiyle engelleri bir bir aşıyoruz. Aşmaya da devam edeceğiz. İnşallah Türkiye'nin geleceğiyle ilgili yürüyüşü, daha hızlı devam edecek. Bunu gençlerimizle omuz omuza yapacağız. İstikrarımızı devam ettirme noktasında her zamankinden daha duyarlı olacağız. Çok kıymetli varlıklarımız, yarınların geleceği gençlerimizin de taşın altına elini koyması gerekiyor. Bunu yapan gençlerimizin de girişimcilik ruhuyla yetişmesi gerektiğine inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin girişimcilik ruhunun çok eski zamanlara dayandığını aktaran Kasapoğlu, "Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak hepimizin görevi. Bu yükü hep birlikte taşıyoruz ve omuzluyoruz. Temel amacımız insanlığı yüceltmek. Bugünkü organizasyonda hem yeni nesil hem de girişimcilik var. Bu ikisini birbirine entegre etmek hem ülkemiz hem de dünya için önemli ve heyecan verici.” diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelimeler:

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

Eski web sitemize "eskisite.bddk.org.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları