26.02.2019
BDDK İkinci Başkanı Yakup Asarkaya 2.Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi'ne katıldı

2. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi 25 Şubat 2019 Pazartesi günü, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleştirildi. Zirveye BDDK İkinci Başkanı Yakup Asarkaya, BDDK Kurul Üyeleri Beytullah Yazar ve Mustafa Balcı katıldı.

Raffles İstanbul’da gerçekleşen ‘Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Forumu’ Yeni Gelecek Stratejileri başlıklı özel oturumla başladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bu oturumda “2018 değerlendirilmesi, 2019 vizyonu” hakkında gazetecilerin soruları yanıtladı.

Türkiye'nin enerji politikasına yön vermeyi amaçlayarak sektör temsilcilerini buluşturan '2. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, petrol ve doğalgaz arama çalışmalarıyla ilgili, "Hem Akdeniz hem de Karadeniz'de sondaj çalışmaları sürüyor." dedi. Dönmez, bağımsız enerjinin olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. Dönmez, son dönemde yenilenebilir enerji yatırımlarında sessiz devrim yapıldığını da söyledi.

Dönmez, "Son dönemde yenilenebilir enerji yatırımında sessiz devrim yaptık. Hem Akdeniz hem de Karadeniz'de sondaj çalışmaları sürecek. Bağımsız enerji Türkiye için olmazsa olmazımız. Lisanssız enerji üretimine 7 bin başvuru oldu. Biyogaz reaktörü üretimi konusunda çalışmalarımız var. Sadece ülke çapında değil dünya çapında da bir ağırlığımız var." dedi.

BOR ÜRÜNLERİNDE ÇEŞİDİ ARTIRABİLİRİZ

Bakan Dönmez ayrıca, bor madeninden üretilen ürünlerin günlük hayatta daha çok kullanmasını amaçladıklarını belirterek, "Bor minarelli temizlik ürünlerinde çeşidi artırabiliriz." dedi.

YENİLENEBİLİR ENERJİ, VERİMLİLİK VE ENERJİDE DİJİTALLEŞME KONULARI ELE ALINDI

Zirve'de enerji sektörünün önemli isimleri sektörün geleceğine ışık tutacak. Türkiye'nin enerji liderlerini ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerini buluşturacak Zirve'de, global enerji ve doğal kaynak trendleri ışığında Türkiye'nin konumu, gelecek stratejileri, yenilenebilir enerji, verimlilik ve enerjide dijitalleşme konuları tartışıldı.

Anahtar Kelimeler:  BDDK İkinci Başkanı Yakup Asarkaya 2.Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’ne katıldı

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

Eski web sitemize "eskisite.bddk.org.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları