14.11.2018
BDDK İkinci Başkanı Yakup Asarkaya Alternatif Bank yeni Genel Müdürlük binasının açılışına katıldı

Alternatif Bank tüm genel müdürlük birimleri ve iştirakleriyle aynı çatı altına toplandığı 13 Kasım 2018 Salı günü gerçekleştirilen yeni Genel Müdürlük binasının resmi açılış törenine BDDK İkinci Başkanı Yakup Asarkaya başta olmak üzere BDDK Kurul Üyeleri Beytullah YAZAR ve Mustafa Balcı katıldı.

Bankanın Vadi İstanbul'da yer alan yeni Genel Müdürlük binasının açılışında Yönetim Kurulu Başkanı Omar Hussain Alfardan ve Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür açılış konuşması yaptı.

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkanı Omar Hussain Alfardan, Katar ile Türkiye arasındaki yakın dostluğun her geçen gün güçlendiğini dile getirerek, Katara uygulanan ambargo sonrasında Türkiye'nin Katar'ın yanında olması ve aynı şekilde geçtiğimiz aylarda Katar'ın Türkiye'ye 15 Milyar $ a yakın yatırım desteğini açıklaması bu dostluğun en net göstergeleri, dedi.

İnşaat, lojistik ve gıda gibi sektörler Türk ihracatçılarının yatırım yaptığı alanlar olarak öne çıkarken, iki ülke arasındaki dostluğun bir sonucu olarak yatırımlar bu zamana kadar ki en yüksek seviyelerine ulaşmış bulunuyor diyen Alfardan, ayrıca geçen yıla oranla iki ülke arasında karşılıklı ticaret hacminin ikiye katlanmasını öngördüklerini söyledi.

Alfardan, bu gelişmeler ışığında Türkiye ve Katar arasındaki eşsiz ticari potansiyelin daha uzun yıllar süreceğini öngördüklerini ve The Commecial Bank olarak Türkiye'deki faaliyetlerini 2013 yılından bu yana artan bir ivme ile sürdürdüklerini ifade etti. Türkiye'yi orta ve uzun vade çok önemli bir yatırım merkezi olarak gördüklerinin altını çizen Alfardan, Alternatif Bank ile sinerji oluşturarak karşılıklı ticaret ve yatırım akışının gerçekleşmesini çok önemsediklerini söyledi.

Yeni Genel Müdürlük binasının açılışında konuşan Alfardan sözlerine şu şekilde devam etti: "Alternatif Bank, The Commercial Bank ile attığı kararlı ve istikrarlı adımlarıyla her iki ülke için ekonomik ve toplumsal değer oluşturmaya devam etmektedir. Alternatif Bank'a yaptığımız yaklaşık bir milyar dolarlık yatırım Katar özel sektörü tarafından şuana kadar Türkiye'de yapılan en yüksek yatırımdaki tutardır. Alternatif Bank, The Commercial grubunun tam desteğine sahip. Aramızdaki işbirliği ve entegrasyonun artması anlamında da bu zamana kadar büyük gelişim gösterdik. Türk bankacılık sektöründeki Katar Menşeili ilk yatırımcı olarak Alternatif Bank nezdindeki yatırımlarımıza yenileriyle devam ediyoruz. Türkiye'ye ve Alternatif Bank'a güvenimizin bir sonucu olarak Vadi İstanbul binamızın açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye ve Katar arasındaki yakın bağların ticari işbirliğini daha da kuvvetlendireceğini inandığımız açılışımızda bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum."

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, yeni genel müdürlük binası yatırımının, Alternatif Bank'ın hissedarı The Commercial Bank'ın Türkiye ekonomisine ve bankaya duyduğu güveni gösterdiğini belirtti. Gür, tüm genel müdürlük birimleri ve iştirakleriyle birlikte, aynı çatı altına toplanan yeni Genel Müdürlük binasının iş ortaklarıyla birlikte 100 gün gibi çok kısa bir sürede hayata geçirildiğini dile getirerek, yeni binamızı inovatif bir mimari yaklaşımla açık ofis sisteminde tüm çalışanlarımızın ihtiyaç ve beklentileri ışığında çok daha konforlu ve modern bir anlayışla tasarladık, dedi.

Anahtar Kelimeler:

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

Eski web sitemize "eskisite.bddk.org.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları