06.05.2019
Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı BDDK’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi

FİNANSAL SEKTÖR KOMİSYONU OLAĞAN TOPLANTISI

Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda gerçekleştirildi.

BDDK Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Kurt ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdurrahman Çetin'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu, Rekabet Kurumu, Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin temsilcileri katıldı. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen toplantıda BDDK'yı temsilen Bankacılık Başuzmanı Volkan Taş, ‘Türk Bankacılık Sektörü Genel Görünümü’ konulu sunum yaptı. Gündeme ilişkin sunumların yapıldığı toplantıda ekonomi ve para piyasalarındaki gelişmeler değerlendirildi.

Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcisi SBB Uzmanı Burçhan Sakarya’nın ‘Büyüme, Üretim, Yurtiçi Talep ve İstihdam’ konulu sunumu ile başladı. Toplantının ilk bölümünde Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Arabacı, ‘Kamu Maliyesi’, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisi Hazine ve Maliye Uzmanı İbrahim Evren Kahramanoğlu ‘Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminde Riskler’, TCMB Genel Müdür Yardımcıları Cafer Kaplan, Doruk Küçüksaraç ve Süleyman Tolga Tiryaki ise ‘Ödemeler Dengesi ve Enflasyon Gelişmeleri’, ‘Para Piyasaları’, ‘Ödeme ve Takas Sistemi’ konulu sunum yaptılar.

Finansal piyasalardaki gelişmelerin ele alındığı toplantının ikinci kısmında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu temsilcisi Daire Başkanı Güçlü Şirin ‘Mevduat Sigortacılığı’, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisi Daire Başkanı Uluç İçöz, ‘Sigortacılık Sektörü’ konulu sunumlarını yaparak katılımcıların sorularını yanıtladılar. Sermaye Piyasası Kurul Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya ve Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen aynı bölümde ‘Sermaye Piyasaları’ konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

FSK Olağan toplantısının son bölümünde bankacılık sektörünün gündemi ele alındı. Toplantı Türkiye Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Vural’ın sunumu ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler:

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

Eski web sitemize "eskisite.bddk.org.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları