10.05.2018
Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı BDDK'nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Hilton Bosphorus İstanbul'da gerçekleştirildi.

BDDK Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Kurt ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdurrahman Çetin'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C Maliye Bakanlığı başta olmak üzere Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Borsa İstanbul (BİST), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Rekabet Kurumu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB)'nin temsilcileri katıldı. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen toplantıda BDDK'yı temsilen Bankacılık Başuzmanı 14 Mayıs 2018 BDDK Şeyda Yılmaz "Türk Bankacılık Sektörü Genel Görünümü" konulu sunum yaptı. Gündeme ilişkin sunumların yapıldığı toplantıda ekonomi ve para piyasalardaki gelişmeler değerlendirildi.

Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı, Kalkınma Bakanlığı'nda görevli Planma Uzmanı Burçhan Sakarya'nın 'Büyüme, Üretim, Yurtiçi Talep ve İstihdam' konulu sunumu ile başladı. Toplantının ilk bölümünde Maliye Bakanlığı 'Kamu Maliyesi', Hazine Müsteşarlığı 'Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminde Riskler', TCMB temsilcileriise 'Ödemeler Dengesi ve Enflasyon Gelişmeleri' konulu sunum yaptılar. Finansal piyasalardaki gelişmelerin ele alındığı toplantının ikinci kısmında TMSF Sigorta ve Risk İzleme Daire Başkanı Doruk Sağlık 'Mevduat Sigortacılığı', Hazine Müsteşarlığı'nda Daire Başkanı Hüseyin Hakan Yavuz, "Sigortacılık 14 Mayıs 2018 BDDK Sektörü ve Bireysel Emeklilik Sistemi" konulu sunumlarını yaparak katılımcıların sorularını yanıtladılar. Sermaye Piyasası Kurulu'nda Daire Başkanı İbrahim Kumsal, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen, Rekabet Kurumu'nda Başkan Yardımcısı Kürşat Ünlüsoy ve Esin Aygün de aynı bölümde sunumlarını gerçekleştirdiler.

FSK Olağan toplantısının son bölümünde bankacılık sektörünün gündemi ele alındı ve Türkiye Bankalar Birliği Araştırma ve İstatistik Bölümü Direktörü Emre Alpan İnan ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Vural sunum yaptı.

Anahtar Kelimeler:  Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı BDDK'nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

Eski web sitemize "eskisite.bddk.org.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları