21.11.2018
Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı BDDK'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi

Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı 20 Kasım 2018 Salı günü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurum’unda gerçekleştirildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Kurt ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdurrahman Çetin'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Borsa İstanbul (BİST), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Rekabet Kurumu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB)'nin temsilcileri katıldı.

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen toplantıda, BDDK'yı temsilen Bankacılık Uzmanı Burcu Bolat "Türk Bankacılık Sektörü Genel Görünümü" konulu sunum yaptı. Gündeme ilişkin sunumların yapıldığı toplantıda ekonomi ve para piyasalardaki gelişmeler değerlendirildi. Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Uzmanı Burçhan Sakarya'nın 'Büyüme, Üretim, Yurtiçi Talep ve İstihdam' konulu sunumu ile başladı.

Toplantının ilk bölümünde Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet Arabacı 'Kamu Maliyesi', Hazine ve Maliye Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı V. Halil Azal 'Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminde Riskler', TCMB Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Faruk Aydın ise 'Ödemeler Dengesi ve Enflasyon Gelişmeleri', TCMB Genel Müdür Yardımcısı Doruk Küçüksaraç ‘Para Piyasaları’, TCMB Genel Müdür Yardımcısı Cafer Kaplan ‘Ödeme ve Takas Sistemi’ konulu sunum yaptılar. Finansal piyasalardaki gelişmelerin ele alındığı toplantının ikinci kısmında Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu’nda Daire Başkanı Güçlü Şirin 'Mevduat Sigortacılığı', Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Daire Başkanı Uluç İçöz ‘Sigortacılık Sektörü’ sunumlarını yaparak katılımcıların sorularını yanıtladılar. Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya ve Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Korkmaz Ergün ise aynı bölümde sunumlarını gerçekleştirdiler.

FSK Olağan Toplantısı Türkiye Katılım Bankaları Birliği sunumunun ardından sona erdi.

Soldan Sağa: BDDK Bankacılık Başuzmanı Volkan TAŞ; BDDK Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet İrfan KURT; Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdurrahman ÇETİN

Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı 20 Kasım 2018 Salı günü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti.

FSK Olağan Toplantısı’nın ilk bölümünde gündeme ilişkin gelişmeler değerlendirildi.

BDDK’nın organizasyonunda gerçekleştirilen toplantı TKBB Genel Sekreter Yardımcısı İsmail VURAL’ın sunumu ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler:

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

Eski web sitemize "eskisite.bddk.org.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları