15.07.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Ülkemize, milletimize ve istikrarımıza karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain darbe girişimi, ekonomik temellerimizin gücüne ve finansal sistemimizin sağlamlığına etki edememiş, Kurumumuza ve finansal sektörümüze olan güven bir kez daha kuvvetli bir biçimde teyit edilmiştir. Zira bu dönemde bankalarımızdan fon çıkışının aksine, TL mevduat hacmi artmış, herhangi bir likidite sorunu yaşanmamış, finansal piyasalar ve altyapılar kesintisiz olarak çalışmaya devam etmiştir. 2016 yılı ve sonrasında sendikasyon kredisi yenileme oranlarının yüzde 95 seviyelerinde gerçekleşmeye devam etmesi ve yabancı sermayeli bankaların sermaye artışı kararları, uluslararası finans kuruluşlarının Türkiye’ye olan güçlü güvenini somut rakamlarla göstermiştir.

15 Temmuz, milletimizin gösterdiği onurlu duruş ve mücadele sayesinde tarihe büyük harflerle yazılmıştır. 4. yıl dönümünde bir kez daha menfur ve melun darbe girişimini lanetliyor, Milli Birlik ve Dayanışma Günümüzün birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmasını temenni ediyorum.”

Anahtar Kelimeler:

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

"Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama – SSS"

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları