11.10.2019
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben IADI 2019 Yıllık Konferansı’na katıldı

IADI 2019 YILLIK KONFERANSI VE 18. GENEL KURUL TOPLANTISI

Uluslararası Mevduat Sigortacıları Birliği’nin (IADI)“Reformları Gerçekleştirmek: Krizden bu yana mevduat sigorta sistemlerinde ne değişti?” konulu 2019 Yıllık Konferansı ve 18. Yıllık Genel Kurul Toplantısı 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa,Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben katılım sağladı.

Conrad İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen açılışa BDDK Başkanı Akben’in yanı sıra BDDK İkinci Başkanı Yakup Asarkaya, BDDK Kurul Üyeleri İhsan Uğur Delikanlı ve Mustafa Balcı da katılım sağladı.

91 ülkenin mevduat sigorta kuruluşunun temsil edildiği IADI’de İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Reformları Gerçekleştirmek: Krizden bu yana mevduat sigorta sistemlerinde ne değişti?” konulu 2019 Yıllık Konferansı’nın açılışında konuşma yaptı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Bu yıl 85 ülkeden 300’e yakın katılımcıyı İstanbul’da ağırlıyoruz. Hem TMSF’nin yurt dışındaki etkinliğini artırmak hem de ülkemizin potansiyelini meslektaşlarımıza göstermek adına önemli bir organizasyon olduğunu düşünüyorum” dedi.

Global Kriz Sonrasında mevduat sigorta sistemlerinde yaşanan önemli değişikliklerin tartışıldığı konferansta, mevcut küresel finansal görünüm, mevduat sigorta kuruluşlarının küresel kriz sonrasında erken uyarı ve müdahale sistemlerinde üstlendikleri rol, kriz sonrası banka çözümleme süreçlerinde ve sınır ötesi konularda yaşanan değişimler, Fintek alanındaki gelişmeler ve bu gelişmelerin banka çözümleme ve mevduat sigortacılığı alanındaki muhtemel etkileri ana başlıkları yer aldı.

Anahtar Kelimeler:

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

Eski web sitemize "eskisite.bddk.org.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları