06.11.2019
Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı TCMB Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Finansal Sektör Komisyonu (FSK) Olağan Toplantısı, 5 Kasım 2019 Salı günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirildi.

TCMB Karaköy Yerleşkesi'nde gerçekleşen toplantıya, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Kurt ve BDDK Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdurrahman Çetin başkanlık yaptı.

Toplantıya T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı, TCMB, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Borsa İstanbul (BİST), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Rekabet Kurumu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) temsilcileri katıldı.

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı organizasyonunda düzenlenen FSK olağan toplantısında, BDDK Bankacılık Başuzmanı Volkan Taş, "Türk Bankacılık Sektörü Genel Görünümü" konulu sunum yaptı. Gündeme ilişkin sunumların yapıldığı toplantıda ekonomi ve para piyasalarındaki gelişmeler değerlendirildi.

Finansal Sektör Komisyonu Olağan Toplantısı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcisi SBB Uzmanı Doç. Dr. Burçhan Sakarya'nın "Büyüme, Üretim, Yurtiçi Talep ve İstihdam" konulu sunumu ile başladı.

Toplantının ilk bölümünde Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Arabacı, "Kamu Maliyesi", T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisi Hazine ve Maliye Uzmanı İbrahim Evren Kahramanoğlu "Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminde Riskler", TCMB Genel Müdür Yardımcısı Cafer Kaplan "Ödemeler Alanındaki Gelişmeler", TCMB Genel Müdür Yardımcısı İlker Bayır "Para Piyasaları" ve TCMB Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Utku Özmen "Ödemeler Dengesi" ve "Enflasyon ve Para Politikası" konulu sunum yaptılar.

Finansal piyasalardaki gelişmelerin ele alındığı toplantının ikinci kısmında TMSF temsilcisi Sigorta ve Risk İzleme Dairesi Başkanı E. Güçlü Şirin "Mevduat Sigortacılığı", T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisi Uzman Ercan Güleç, "Sigortacılık Sektörü ve Bireysel Emeklilik Sistemi" konulu sunumlarını yaparak katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Yılın ikinci yarısında gerçekleştirilen FSK Olağan Toplantısı, SPK Denetleme Dairesi Başkanı Beyamil Öztürk'ün "Sermaye Piyasaları Genel Konjonktür" ve Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen'in "Sermaye Piyasaları" konulu sunumunun ardından sona erdi.

Anahtar Kelimeler:

Kurumumuzun internet adresi "www.bddk.org.tr"dir ve herhangi bir sosyal medya hesabı veya mobil uygulaması bulunmamaktadır.
Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir!

"Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama – SSS"

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon: (212) 214 5000

Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL Kullanım Şartları

Arama Sonuçları