Meslek Personeli Giriş Sınavının yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar belli olmuştur

Meslek Personeli Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar belirlenmiş olup, adaylar (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak sonuçlarını görebileceklerdir.

Giriş sınavının yazılı aşaması Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olup, sınav saati ve sınav salon bilgisi (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden görüntülenebilecektir. Ayrıca sınava ilişkin bilgiler adaylara gönderilecek olan e-posta ile bildirilecektir. Adaylar gönderilen e-postaların veya Kariyer Kapısı siteminde sınav bilgilerinin yer aldığı sayfanın çıktısını alarak bu çıktıları sınav giriş belgesi olarak kullanabileceklerdir.

Söz konusu yazılı sınav; Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı için 4-5 Aralık 2021 Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere iki gün, diğer unvanlar için ise yalnızca 4 Aralık 2021 Cumartesi günü tek gün olarak gerçekleştirilecektir. Sınav günü sınav salonlarının yer aldığı binalara giriş esnasında HES Kodu kontrolü yapılacaktır. Geçerli bir HES Kodu olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Covid-19 teşhisi konulan ve/veya karantinada olan adaylar için ayrı sınıf tahsis edilecek olup, söz konusu adayların bilgilerini (sinav@bddk.org.tr) adresine mail atmaları gerekmektedir.

NOT: İngilizce dışında bir yabancı dil (Fransızca, Almanca) tercihi olan adayların, en geç 29 Kasım Pazartesi gününe kadar (sinav@bddk.org.tr) adresine yabancı dil tercihlerini mail atmaları gerekmektedir. Farklı bir yabancı dil belirtmeyen adayların yabancı dil tercihi İngilizce olarak kabul edilecektir.