İletişim

Telefon :(212) 214 50 00
Adres :Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL

 • Bireysel bankacılık hizmetlerine yönelik tutar iadesi talebinizi içeren uzlaşmazlıkları çözüme kavuşturmak için il/ilçe tüketici sorunları hakem heyetlerine veya kuruluş birlikleri nezdinde faaliyet gösteren hakem heyetlerine aşağıdaki adreslerden başvuru yapabilirsiniz. Söz konusu heyetlerin kararları belirli tutarlara kadar bağlayıcıdır. Bu tutarların üstü için tüketici mahkemelerine başvurmanız gerekir.

  https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi

  https://www.tbb.org.tr/tr/finansal-tuketici/musteri-sikayetleri-hakem-heyeti/basvuru-formu/304

  https://tkbb.org.tr/sayfa/detay/mevzuat/bireysel-musteri-hakem-heyeti-209167

 • Bankacılık hizmetlerine ilişkin faiz, ücret, masraf ve komisyonları belirleme yetkisi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına (TCMB) aittir. Bu kapsamda ürün ve hizmetlerden alınan faiz, ücret, masraf ve komisyonlara ilişkin şikayetinizi aşağıdaki bağlantıdan TCMB'ye yapabilirsiniz.

  https://esikayet.tcmb.gov.tr/mbnesspfe-kullanici/

 • Tutar iadesi istediğiniz uzlaşmazlıklar veya bankaların aldıkları faiz, ücret, komisyon ve masraflar hariç bankalarla ve banka dışı finansal kuruluşlarla ilgili diğer şikâyetlerinizi aşağıdaki bağlantıdan BDDK'ya yapabilirsiniz.

  E-Şikayet linkimiz; https://ebulten.bddk.org.tr/esikayet/

 • BDDK'nın faaliyetlerine yönelik bilgi edinme, talep, öneri ve şikâyetlerinizi aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

  Cimer Başvuru
 • BDDK'ya dilekçe yoluyla şikâyette bulunmak isterseniz yazınızda adınız ve soyadınızın, imzanızın, açık adresinizin ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızın (TCKN) bulunması zorunludur. Aksi durumda dilekçeniz işleme alınamaz. Yazıda e-posta adresinizin ve telefon numaranızın verilmesi halinde ihtiyaç halinde size ulaşılması mümkün olur. Örnek dilekçe formu aşağıda verilmiştir.

  Dilekçe Formu

 • Mevduat yatırma şartına bağlı yabancı kişi vatandaşlık başvuruları hakkında sorularınızı mevduatı yatırdığınız veya yatıracağınız bankaya iletebilirsiniz. Kurumumuz tüm işlemleri ve bilgilendirmeleri bankalar üzerinden yapmaktadır.

 • Bilgi edinme ve dilekçe hakkına ilişkin temel kanunlar aşağıda verilmiştir.

  Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun

  Bilgi Edinme Hakkı Kanunu


Yabancı Kişi Vatandaşlık Başvuruları

Mevduat/katılım fonu sahibi tarafından imzalanması gereken beyan örneği için tıklayınız.